23
nov.
08

Orchid – Dance Tonight! Revolution Tomorrow!

Kui ma peaks nimetama ühe skriimobändi, kellest kunagi ei väsi, siis on selleks kahtlemata Orchid. Bänd tegutses aastatel 1998-2002, lasi välja mitu haruldast splitti, mõned albumid ning muidugi läks peatselt ka laiali. Minu jaoks parim on Dance Tonight! Revolution Tomorrow! ning sellest kirjutan ka lähemalt.

Kokkuvõtvalt on tegu 15 minutit ja 35 sekundit kestva meloodilise kaosega.  Kõik laulud pole küll märkimist väärt ning tunduvad kohati lihtsalt sissejuhatusena paremale, aga algusest lõpuni kuulates nad eriti ette ei jää.

Albumi esimene lugu on ka üks paremaid. Destination: Blood! algab lihtsa kitarrikäiguga, millele lisanduvad lihtsad trummid. Poole pealt läheb põrgu lahti ning kõik saab läbi enne, kui kuulaja üldse midagi märkab. Sellele järgnev To Praise Prosthesis on üks nendest vahepaladest, mis suurt midagi ei lisa. Lights Out’i bassine intro võib tunduda esialgu täiesti arusaamatu tempomuutusena, aga laul korjab aja jooksul paraja tempo üles. Anna Karina on nagu 14-sekundiline tikuvõileib.

I Am Nietzsche võtab tuurid üles ning alustab albumi tugevamat teist poolt. Lugege välja, misiganes sõnumit välja lugeda tahate, kokkuvõttes kõlab see ikka kõrvulukustava raiumisega. Aga see ongi ju hea, eks? Victory Is Ours – jälle keskpärane albumitäide. Aga siis tuleb Don’t Rat Out Your Friends.

See minutiline üllitis algab tasa, plahvatab kõiksugu instrumentide seguks ühtlase karjumisega ning lõppu ei suuda ma enam sõnadesse panna. Kuulake ise, äkki teie suudate. Sellele järgneb Black Hills, mis võiks ka olemata olla.

Ja ongi viimased kaks lugu käes. Show Delay At The Frankfurt School jaguneb kolmeks osaks. Intro, veel introt ning parim 20 sekundit, mida minu kõrv sellest žanrist kuulnud on. Algab albumi viimane ja kõige pikem lugu. Tõesti pikk, moodustades veerandtunnisest elamusest lausa kolmandiku (!). And The Cat Turned To Smoke. Ainuke, millel saab eristada minisugust salmi, refrääni, vahepala ning muud jama, mida kommertsbändid harrastavad.

Khm.


1 Response to “Orchid – Dance Tonight! Revolution Tomorrow!”


  1. 1 mudakala
    29/11/08, 23:35

    kurat, see album mulle meeldib, ühtlane kaootiline heliriba. ma vaatan veel su blogis ringi, radioheadi oled arvustanud, tubli tüdruk/poiss.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: