24
dets.
08

2008 aasta, jesjes

2008 oli hip-hopile hea aasta. Palju õnnestumisi, palju pettumusi. Õnneks oli kvaliteeti rohkem, kui kommertspaska (seda teist oli ka omajagu ja kahjuks isegi minu lemmikute poolt, pöidlad alla). Head uudised enne ikka.

Parimad

Q-Tip – The Renaissance

200px-therenaissance1Pärast ÜHEKSAT AASTAT ja ühte riiulite vahele kadunud albumit võttis Q-Tip ennast lõpuks kokku ning lasi välja oma ametlikult teise stuudioalbumi The Renaissance. Ütleme kohe ära – see album on parim see aasta. Mitte ainult sellepärast, et see oli ahjus ÜHEKSA AASTAT, vaid sellepärast, et see on tõesti hea. A Tribe Called Questi albumitelt tuntuks saanud jazzilik vaib (mees produtsseris suurema osa albumist ise) ning Q-Tipi kodune räppimine tungivad kahtlematta kuulajaile pähe. The Renaissance on album, mis on mõeldud kõigile – meeldigu sulle hip-hop või mitte. Bravo Q-Tip.

Black Milk – Tronic

200px-tronicProdutsent/släsh/Emsii. Eelmine aasta välja tulnud Popular Demand oli selge märk, et Black Milk on jõud millega arvestada. Tronic ainult kinnitab seda. Black Milk on oskuslik nii mikrofoni, kui ka sämpeldaja taga. Kuigi Tronic ei ole mitte mingil juhul perfektne ning kannatab kohati (ütleme väga harva) nõrga produktsiooni ja riimide all on tegemist siiski ühe parima albumiga aastast 2008.

Illa J – Yancey Boys

yancey-boysSelle sajandi ühe legendaarseima produtsendi J Dilla surmast on möödunud rohkem kui 2 aastat. Mälestused siiski jäävad ning Yancey Boys ainult kinnitab seda. Dilla vend John on ohjad haaranud ning seni kadunud Dilla biitidele helitausta peale ladunud. Dillale omasest neo soul saundist ning Johni Commoni laadsetest spirituaalsetest riimidest on saanud tänaseks haruldane nähtus ning sellepärast ongi Yancey Boys fantastiline austusavaldus legendile. Ärge mööda vaadake.

Halvimad

Murs – Murs For President

200px-mursforpresidentKroonimata underground kuningas sai sellel aastal maha lepingu Warner Bros. Recordsiga. 18 kuud ja pool miljonit dollarit hiljem on meie ees tema ametlikult 3. stuudioalbum ”Murs For President”. SEE ON MEELETU PETTUMUS. Ma mõistan, et artistid tahavad vahetevahel te midagi teistsugust, midagi erinevat. Mul pole sellega probleeme, aga… kui erinev tähendab Will.I.Ami ning Snoop Doggi oma albumil, siis mul on probleem. Need kaks meest on katk härra Nick Carteri kapsaaias. Üldiselt on MFP igav album, mis ei paku mitte midagi uut. Soovitan pigem MFP promomiseks välja antud 10-loolise tasuta promo Sweet Lord tõmmata. Murs peaks nalja tegemise lõpetama ja naasema… Making Underground Raw Shit… juurde.

Common – Universal Mind Control

200px-common-universal_mind_control1994. Resurrection. Common, mäletad ? Universal Mind Control on keskmise sõrme näitamine kõigele, mida Common varasemalt teinud on. Muidugi ütles mees, et tahab teha midagi, mille järgi annaks tantsida ja blablabla… Wrong! Universal Mind Control on lihtsalt halb album. The Neptunesi produtseering on hämmastavalt (see oli kompliment) nõrk ning laulud nagu Sex 4 Suga (Suga 4 Sex) ei väärigi kommentaari – nad räägivad enda eest. Kriitikud ja fännid nüpeldavad UMC’d korralikult ning loodame, et aastaks 2009 on Common teinud omad järeldused. This is shit.

Head uut aastat ja häid jõule musid. Peace, I’m Out.0 Responses to “2008 aasta, jesjes”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 308 musi me blogile.

%d bloggers like this: