09
veebr.
09

Bring Me The Horizon – Suicide Season (2008)

thbring_me_the_horizon_dark_versionMis bänd see siis ikkagi on?  Isiklikult olen nende loominguga tuttav juba aastast 2005, kui avastasin maailmat vallutava deathcore laine. Siiski jäi bänd mulle keskpäraseks nunnude emopoiste aktiks ja minu kõvakettalt nad kustusid koos Job For A Cowboy – Doom  EP’ga, ning selle viimase kustutamine oli tegelikult patt, järelemõeldes. Okei, tagasi BMTH juurde, nimelt pole mulle nende looming kunagi istunud, va lugu Rawwwrr!, mis jäi mulle millegipärast ainukesena kõvakettale alles.suicide_season

1.The Comedown
2.Chelsea Smile
3.It Was Written In Blood
4.Death Breath
5.Football Season Is Over
6.The Sadness Will Never End
7.Sleep With One Eye Open
8.Diamonds Aren’t Forever
9.No Need for Introductions, I’ve Read About Girls Like You on the Back of Toilet Doors
10.Suicide Season

220px-olisykes

Aitab nüüd ajalootunnist ning asume albumikallale. Suicide Season on bändi kolmas stuudioalbum, ning ma märgin kohe alustustseks ära, et parim.

Lõpuks on nad leidnud originaalse saundi, mis minu kõrvu jääks kummitama. Playlistis albumile juhuesitusega sattudes on kohe “OH SNAP see on BMTH!”, ma armastan kui ma tunnen bändi albumi saundi järgi esimestel sekunditel ära, isegi kui ma lugu ei tea.

Kuigi albumi lugude list on radade arvult üpris lühike, ei saa seda öelda laulude kestvuse kohta. Kõik lood on decent pikkusega ja üpris mõnusate tekstidega. Miks on tekst deathcores oluline? Tegelikult ei olegi, aga moment, kui bänd laseb välja lood, kus ma saan enamus sõnadest aru, lyrics kicks in. Nii tahaks vokalistile öelda, et ta nutma ei hakkaks. Sest just nii ta kõlab. Ausalt. Samas, ma ei leia, et see mind otseselt häiriks, pigem on see positiivne omapära.

Tegelikult, kui aus olla, oli mul sellest albumist paaril esimesel kuulamiskorral täiesti ükskõik ning jättis keskpärase mulje. Kuid see üks kord, kui ta mul playlistis Chelsea Smile peale shuffeldas, muutis kõik. See lugu lihtsalt paneb selle albumi märgi maha mu kõrvadesse. Jah, mul on saladus keeleotsal – see lugu on nii mõnusate riffide, sõnade ning vokaaliga, et seda peab lihtsalt armastama. “I see the vultures, they watch me bleed”. Chelsea Smile on albumi pärl, ning minu isiklik BMTH lemmiklaul.

Õnneks on teisi häid laule, lausa enamus tracklistist on tugevalt üle keskmise. Ma ei tea küll kuidas BMTH fanboyd Suicide Seasonisse suhtuvad, kuna vennad on muutnud päris palju enda stiili. Leidub nii ülimalt mõnusaid madalaid ja brutaalseid growle ning ülimalt raskeid riffe, kui ka clean vokaali ning üpris kaasakiskuvaid viise.

Ma küll tean, et bändi juures ei ole tähtis välimus, vaid muusika, aga minujaoks on selline scene-kid look ja nende fanbase turnoff. Ebaõiglane oleks selletõttu rangemalt nüüd hinnata. Suicide Season on album, mis tõstis seda bändi mu silmis üpris kõvasti ning julgen seda soovitada isegi neile, kellele ei meeldi deathcore. Unikaalne sound, mitmekesisus, üritus teha midagi värsket – õnnestus. Võit.

7.5/10


2 Responses to “Bring Me The Horizon – Suicide Season (2008)”


 1. 1 garli
  10/02/09, 17:14

  ‘It was written in blood’ on mu isiklik lempar BMTH repertuaarist. Aga ma olen seda albumit vist ainult ühe korra läbi kuulanud ja muudelt albumitelt olen ainult ‘Pray for plagues’ kuulanud. Surmakoor pole päris minu teema, aga kindlasti on erandeid.. näiteks kasvõi seesamune ’it was written in blood’

 2. 2 Marta
  13/08/09, 15:08

  Nõustun sinu öelduga. Ma pean enda sõnu sööma ja tunnistama oma naiivsust selle albumi suhtes. Ma kuulasin kunagi bmth mõõdukalt. Kuulamise lõpetasin, sest lood ei tundunud enam nii head, va. esimese albumi lood. Scene teema oli kah suureks mõjutajaks, turnoff teema. Ma teadsin, et uus album tuleb. Lugesin sellest veel ühest inglise keelsest metal ajakirjast. Nähes nende albumi kujundust ja pilti nendest ‘veriste’ särkidega, ütlesin ma endale “ei ma ei kuula seda” ja nii ma tegingi. Hiljuti tuli tuttavaga jutuks too album, olin veel veendunud, et ei hakka seda kuulama. Paar päeva tagasi mõistsin, et peaks siiski ära kuulama. Ma olin hämminguses, kuuldes Oli screamimis stiili muutust, see meeldib mulle. Lisaks on muutunud kõik. Hetkel ei saa ma üle loost ‘Diamonds aren’t forever’ ideaalne emotsionaalse taustaga scream, mõned mõjuvad hardcore rifid, mõnus trummilahendus. Nüüdseks olen jõudnud ka tesed lood enam-vähem süvenunult ära kuulata, mul pole sõnu. Videodes oli näha, et muusika on suunatud scene kid’idele, aga siiski… Sain ühes selle albumi tõmbamisega nakkushaiguse ja pean nüüd seda põdema, kaua ma seda põen on iseasi.


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

 • 48 359 musi me blogile.

%d bloggers like this: