14
veebr.
09

Aesop Rock – None Shall Pass

Pole kahtlustki, et Ian on üks andekas juut. Siiski on underground hip-hopi kommuunis inimesi, kes kutsuvad teha tühjasülitajaks. Selge on muidugi see, et Aesop pole Rakimi teine tulemine, aga sellegi poolest on stiil mille ta aastate jooksul omandanud on vägagi omanäoline. Oma teemat jätkab ta ka oma järjekorras viiendal albumil ”None Shall Pass”.aesoprocknoneshallpass-7204571
Alustuseks tuleb kohe öelda, et tegemist on mehega kelle unikaalsus mängib nii ta kasuks, kui ka kahjuks. Aesop Rock laob täiesti seosetuid ja fantaasiarikkaid riime ritta nii ladusalt, et pisar tuleb silma. Metafoorid ei ole Aesopile võõrad ning kokku on neid terve albumi peale rohkem, kui mõnes suuremas maakoolis õpilasi. Laulud on nagu seifikoodid, mis pika aja peale lahenevad ning kui need lõpuks lahendad tunned ennast parema inimesena… või vähemalt targemana.
”None Shall Pass” on kirju album. Aesop räägib nii oma muredest seoses pluuto väljajätmisega planeetide nimistust (”Bring Back Pluto”), piraatidest (”The Harbor Is Yours”) ning ühiskonna pahupoolest (”None Shall Pass”).
Põhiprobleem ongi see, et Aesop Rock on arvatavasti isegi enda jaoks liialt ’deep’. Mitmevärvilised kirjeldused, kiire flow ja kilomeetrite kaupa metafoore muudavad rajaga kaasas püsimise võimatuks. Vaatamata sellele, on see mida ta teeb, kuradi originaalne.
Pluss punkte annab albumile ka produtsendi Blockheadi märgatav areng. Albumi tiitelloo sündibiit on üks kaasahaaravamaid muusikatükke aastast 2007 ning ülejäänu ei jää väga palju maha (”Five Fingers” näiteks, aamen vend). ”None Shall Pass” ainult kinnitab, et Aesop Rock & Blockhead teevad head koostööd ning Aesopil pole vähemalt praegu oma produtsendist kaugemale vaadata.

Hip-hop for indie kids, who don’t listen to hip-hop. 9.


0 Responses to “Aesop Rock – None Shall Pass”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: