04
märts
09

Kings of Leon – Only By the Night (2008)

(RCA)

Kuningad defineerivad alternatiivrokki

Sex on Fire. Ma pakun, et sa tead seda lugu. Kõik su sõbrad samuti. Muidugi. Ema-ning isasõbralik punt on väga suure tõenäosusega oma uue albumiga teinud silmad ette nii mõnelegi rokisaurusele (las raadioedetabelid räägivad enda eest). 2008. aasta oli viljakas, uued plaadid lõid letti AC/DC, Guns N’ Roses, Coldplay ning The Killers. Olenemata müüginumbritest, ei kudenud ükski neist sellist hitti nagu Kings of Leon Sex on Fire‘ga suutis. Esimesel kuulamisel tundus plaat midagi sellist, mis võiks tulla U2 sulest (vihjan just eelkõige loole Crawl). Teistkordsel kuulamisel olin ma juba selles väites veendunud. Ometi ei teki juurde teatud odavat plagiaadimaitset, mis on kindlasti plusspunkt vaid Kings of Leonile.

Ostsin plaadi endale Stockholmi reisilt mõni aeg tagasi. Minu suureks üllatuseks ei võtnud suurt aega süveneda sellesse albumisse ning esimesed 6 kuulamiskorda olid väga meeldivad. Pole vaja ilmselt pikka seletust, miks, kuid paljudel minu vähem muusikahuvilistematel sõpradel on iPodides terve album (või vähemalt paar-kolm kuulsamat pala), mistõttu valmistab heameelt altrocki-lemmiklaste edukas käekäik ka mainstream ringkondades.

Pikemal süvenemisel, küll, muudab plaadi üldpildi ehk imalaks kaunite meloodiate ning isiklike sõnumitega küllastatud vokaal. Okei, ma suudan sellest mööda vaadata antud juhul, kuid erinevalt eelkäijatest on Only By the Night siiski ümbersõit tegelikust potentsiaalist. Rääkides meeldejäävatest radadest plaadil, siis soovitan üle kuulata lood Notion, Manhattan, 17 ning ka mõningast populaarsust kogunud plaadi esiklugu (ning õigustatult nii) Closer. Kurat, kuula siis juba terve plaat läbi.

Kahtlemata on Only By the Night isiklik plaat. Vokalist Caleb Followill väljendab end selgelt, lauldes ehk südamedaamile või lihtsalt… seksist? Sellegipoolest pole ehk tema kime hääl nö minu tass teed, vaid meenutab rohkem ärajoonud Nashville’i kantrirokkarit. Naised saunas arvavad küll, et seksikas, kuid ma jään eelneva juurde.

Väärt kraam.

8/10.

1. Closer
2. Crawl
3. Sex on Fire
4. Use Somebody
5. Manhattan
6. Revelry
7. 17
8. Notion
9. I Want You
10. Be Somebody
11. Cold Desert

———————————————–

Sex on Fire:


Use Somebody:1 Response to “Kings of Leon – Only By the Night (2008)”


  1. 6/03/09, 17:33

    esiklugu ‘closer’ ongi kõige parem vist. ei suuda teistesse sisse elada ja nautida, kuidagi imelik. peaks võib-olla rohkem kuulama


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: