10
märts
09

lack of eoins – echo group

Seda plaati olen ma kaua oodanud. Esimest korda kuulsin ma Viljandi indie-rokkaritest umbes aasta tagasi, lugedes nendest ühest muusikaportaalist. Peale sellise lõigu lugemist nagu:

Oma eeskujudena loetleb bänd nii Joy Divisionit, Sonic Youthi kui ka Arctic Monkeyst, Bloc Partyt ja The Libertines’i. „Kui keegi nendest kuulnud pole, siis ei saa ta teha tõsiseltvõetavat ansamblit, vähemalt mitte meie mõistes.”

..armastasin ma seda bändi juba neilt ühtegi laulu kuulmata. Alguses arvasin ma, et äkki tuleb neist Eesti esimene korralik tantsuindikas, mida armastavad nii massid kui ka kriitikud, näiteks võib tuua Franz Ferdinandi, või siis sellised  pundid nagu Arctic Monkeys või The Strokes (ja vanad demod kõlavadki nii, kas pole mittemegastrokesilik?).

Echo Groupi ilmumist kuulutav pressiteadaanne kuulutas sarnastena välja juba sellised nimed nagu “Wire, Pixies, the Clash või the Jam.” Suve jooksul jõuti lisaks plaadi salvestamisele Coca Cola Soundwave’i bändidevõistluse kinni panna ja Children’s Society‘le üliäge video salvestada.

Nüüd eelmise aasta viimasel kuul ilmunud plaadi juurde. Juba avaloost Sonics (Sonics? Sonics Youths, pliis!) alates on selge, et lack of Eoins ei ole turvaline bänd selle sõna tavalises tähenduses. Nende laulud on laialivalguvad, muutuvad, nad on nagu vesi, mis võtab vormi vastavalt anumale, mille sees ta parasjagu on. Aga kui ta lihtsalt vabalt ringi voolab… siis, noh, temaga juhtub igasugu asju. Selles ongi lack of Eoins’i eripära, ühtlasi nii tugevus kui nõrkus. Plaati kuulates praktiliselt ei hakkagi igav, sest traditsioonilisi järgnevusi ja salm-refrään-salm-refrään-bridge-refrään-refrään tüüpi laule ei esinegi, vaid iga träkk paneb hinge kinni hoides mõtlema: “mis järgmisena?”. Aga samas takistab sedasorti hüplevus lugude kaasahaaravust. Ei, vale sõna, kaasahaarav on lack of Eoins küll, kaasahaarav ja hüpnotiseeriv, aga kuidas seda öelda, ei ole väga catchy. Sellelt plaadilt mõnda kaasahaaravat raadiohitti leida on raske, kui mitte võimatu. Samas ei ole see muidugi eesmärk, hea muusika on hea muusika, väga head ja samas väga catchyt lugu on ülimalt raske kirjutada.

Plaadi produktsioon on lausa super, kõik kõlab nii õhuliselt, et tunne on, nagu oleks see sisse mängitud kosmoses või siis päikeselisel võilillepõllul, äkki mängib sealjuures kaasa ka fakt, et viimane lihv on antud Abbey Road’il, Londonis. (jep, SELLEL Abbey Road’il), aga plaat tekitab oma meeleolu ja mis mulle eriti meeldib: MA KUULEN BASSI! Ja see bass, mida ma kuulen, rõõmustab, eriti loos I’ve Got Some Numbers, mis suudab plaadi pikima träkina vähemalt 10 korda oma kuju vahetada. Laulja Madis demonsteerib plaadi eelviimases laulus Anxious, But Shy, But Why oma toredat eesti aktsenti, mis üldse ei häiri, vaid kuulub lahutamatu osana bändi juurde, täpselt nagu Glasvegase või Sigur Rósi puhul see asi käib. Viimane lugu on minu ammune tuttav ja lemmik, She Was Bright (B), mis on lihtsalt ilus ja kerge ja noh, selline lugu, mis esimesest kuulamisest alates nõuab järgmisi kuulamisi.

lack of Eoins on selline bänd, mis tekitab mingi meeleolu ja mis kasvab külge, aeglaselt, kuid kindlalt. See ei ole selline bänd, mida sõbrale vahetunnis ühte iPodi kõrvaklappi laenates ja ühte lugu kuulata lastes kiita. See nõuab süvenemist, sobivat olukorda ja aega. Sellised bändid on üldiselt need, mis jäävad ja millest tüdida raske. Ja lack of Eoins’il on tohutu potentsiaal, sest kui nad juba debüütplaadil kõlavad nii hästi, siis millised nad veel tulevikus on? Ja arenguks on ka palju erinevaid suundi, äkki midagi diipi ja hämarat või siis veelgi mitmekihilisemat või siis…catchyt? Ja kui poiste kodulinnaks poleks mitte Viljandi, vaid näiteks Manchester, siis äkki oleksid nad praegu välismaa musablogide “big in 2009” postides ja NME haibi all? We can only guess…

minukosmos

kodukas

Children’s Society

9/10


0 Responses to “lack of eoins – echo group”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: