16
märts
09

A Tribe Called Quest – The Low End Theory

Back in the days when I was a teenager
Before I had status and before I had a pager
You could find the Abstract listening to hip hop
My pops used to say, it reminded him of be-bop

… ma armastan seda, sest tänapäeva hip-hop on sama köitev, kui kohaliku torumehe persepragu. ”The Low End Theory” kuulamine on süütuse kaotamine, kui mitte midagi muud. Q-Tip, Phife ja Ali Shaheed olid aastaks 1991 suuremaks ja tugevamaks kasvanud ning vahetasid oma paipoisi ilme millegi natuke karmima vastu (musid, muidugi mängisid rolli selles ka lääneranniku pätipoisid). Kõik see töötas nagu kellavärk minu vanaisa ülessekeeratavas. ”The Low End Theory” tõi ATCQ raadiotesse, telekasse ning inimeste plaadikogusse (mida noormehed oma eelmise albumiga saavutanud polnud).

Bass mürtsub tugevamini. Keeled, keeled, keeled. Phife tuleb Kamaali varjust välja. Q-tip on rahu ise. Ali produtseerib nagu Dre. Alternatiiv kõlab lõpuks ometi hästi. Jive Recordsi füürer Barry Weiss oli albumit kuulates lausunud, et album kukub läbi igal rindel. Plaadid jäävad riiulitesse ning kriitikud piitsutavad. Sai ta ikka õige demo? ”The Low End Theory” on Ameerika raudtee. ”Excursions” on intro nagu rusikas silmaauku ning Edgar Allan Poe luuletus lõpusekunditel ainult avab südameid, mitte ei sulge neid. ”Buggin’ Out” ja ”Butter” avavad tee Phife Dawgi maailma. Jazz (We’ve Got) tõestab veel kord jazz-hopi tugevust. ”Scenario” on 18 aastat hiljem see sama laul, mis käivitab näotu peo orbiidile. ”Scenario” lükkas käima ka maailma kiireima mehe karjääri (“raow! raow! Like a dungeon dragon!”). Need, kes teavad, teavad.

atcq-thelowendtheory2

”The Low End Theory” on minu orgasm üheksakümnendatest. Loomulikult juhtus palju toredaid asju, aga ”The Low End Theory” on see, mis meeles mõlgub. Kogu kupatus kõlab nii värskelt, et tekib tunne tänapäeva mobiilihelinaräpp jalaga musta auku peksta. Täis silmakirjalikke poosetajaid ja 15-minuti produktsiooni. Atmosfäär, mis kümnendik tagasi nii kohal oli, on kadunud, aga mälestused jäävad.

Here we go yo, here we go yo
So what so what so what’s the scenario
Here we go yo, here we go yo
So what so what so what’s the scenario


0 Responses to “A Tribe Called Quest – The Low End Theory”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: