14
jaan.
10

Eesti lol 2010

Konkurss Eesti Laul meenutab mulle kaitseministeeriumit. Mõned aastakümned tagasi said kavalad poliitikaonud aru, et sõda on väga kole sõna ja kuna demokraatlikud riigid ei sõdi, pole sõjaministeeriumi pidamine üldsegi hea mõte. Niimoodi tekkiski kaitseministeerium ja tänu sellele on meil tore kaitseminister, kes saab ajalehes kiita tublisid eesti sõjamehi (oih, kaitsemehi), kes on juba seitsmekümnele usuhullule kuuli näkku (või kõhtu vms) tulistanud. Heidi Purga on kah natukene nende poliitikaonude moodi, sest tema sai väga hästi aru, et Eurovisioon on kole sõna ning eestlased on kultuurirahvas, kes selle nõmeda massitsirkusega kaasa ei löö. Niimoodi tekkiski Eesti Laul ja meie, meediatarbijad, peame välja valima loo, mis esindab meid 2010. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Aga tegelikult kui nüüd aus olla, on mulle Eurovisioonijälgimisseerumit ema nibust kurku pritsitud ning ma ei saa kohe kuidagi selle nõmeda ürituse vaatamisest üle (ega ümber).

Igatahes 10 Eesti parimat lugu on välja valitud  ja 5 neist on hetkel youtuubist kuulatavad ja mina neid natukene kuulasin.

Mimicry – New on taustsüsteemi arvestades päris vahva lugu. Kene Verniku firmahääl – olemas, kosmosepoisi kosmosemuusika on ka olemas,  aga midagi muud megalahedat selles loos ei ole. On teine suhteliselt UNcatchy ja mittekuhugiareneva meloodiaga. Eks lõpliku hinnangu saab alles siis anda, kui pilti kah näidatakse, aga mulle tundub, et maailma/euroopa/eesti/mimicry parim lugu see ei ole.

Kerli Kõiv oli kusagil kellelegi kunagi öelnud, et Iiris Vesiku – Astronaut on ta lemmik lugu maailmas või midagi sellist, aga minule pole  selle chipmunki lauluhääl kunagi meeldinud. Siin on ta tegelikult isegi suhteliselt nummi ja see postrokilik teleka-onu jutt (1:40 millegagi) teeb kah asja ägedamaks.

Groundhog Day (- Teiste seest kõigile) on järjekordne Eesti Nikelback. Plusspunktid eesti keeles laulmise eest ja ma usun, et neil oli vähemalt täiega lõbus seda lugu teha. “”Lugu räägib sellest, et me peaks omavahel rohkem kokku hoidma, sest oleme üksteisega seotud. Inimesed peaks kahepalgelisuse seljataha sülgama ja nägema rohkem endasse ja teistesse,” arvab loo sõnade autor Tõnn Tobreluts.” Sügav.

Roosirolf on naljakas, täiega catchy ja peale selle veel naljakas. Kui Röövel Ööbik oleks sellise looga välja tulnud, oleksid kõik hipsterid neil sabas ja küsiksid paljale ülakehale autogrammi. Kurb on ainult mõelda, et seda lugu välja mõeldes ei ole Rolfi peas olnud arvatavasti õrnematki iroonianooti.

Malcolm Lincoln – Siren on senikuulatud lugudest mulle kõige rohkem lemmik. Ta ei pinguta kellelegi meeldimise nimel, teda mängitakse kedagi teist teesklemata. Refrään on meeldejääv, vokaal on kift, instrumentaalne pool on lihtne ja armas.

Viimasena mainitud bändilt pidi muideks käesoleval aastal ka mingi albumike välja ilmuma. Jääme ootama.

Ja varsti saame Epliku/Kuurmaa ja Kuninga ja 3Peade lugusid kuulata. Eesti Laul on lahe.


0 Responses to “Eesti lol 2010”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 359 musi me blogile.

%d bloggers like this: