02
apr.
10

Jónsi – Go

2010. aasta jaanuar oli kõikidele islandi post-roki legendi Sigur Rósi fännidele kurb kuu, sest bänd teatas oma plaanist võtta üheskoos musitseerimisest paus ning keskenduda perekondadele ning soolomaterjaliga töötamisele. 5. aprillil tulebki müügile Jónsi, nende kitarristi ning laulja, esimene sooloalbum “Go”.

Võib öelda, et kes neile, kes Sigur Rósi vaid suurejoonelise postrokkhõljumise pärast armastavad ja mitte nii palju helikeele maagilisuse pärast, võivad natukene pettuda, aga kõik teised võivad kindlasti rõõmustada. Albumil olevad lood näitavad kenasti, kui palju Jónsi käekiri kogu bändi muusikat mõjutas ja samal ajal on näha, et ta on välja saanud kammitsaist, mis Sigur Rósi muusika arenemist on piiranud ning nende albumeid liialt ühesugusena hoidnud. Igatahes muusika on Go’l kergemini ligipääsetav, lood on popihõngulisemad (nagu bändi eelmiselt albumilt pärit “Gobbledigook”) ja ei mata kuulajat niisuguse raske loori alla nagu Sigur Rósi lood seda pahatihti teevad.

Üks lugu sellelt albumilt on juba natukest aega tagasi üldsusele avaldatud ja märtsi keskel lekkis kogu plaat torrentimaailma, kes tahab, leiab üles.  Minule jäi igatahes Jónsi sooloalbumist väga hea mulje ja ma polegi enam väga kurb, et nad bänditegemisega vaheajale läksid. Eks kuulake ise :-)

Ahjaa, mainimata jäi, et enamus lood on inglise keeles ja mitte nende enese poolt välja mõeldud võlukeeles.


0 Responses to “Jónsi – Go”  1. Lisa kommentaar

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s


populaarsus.

  • 48 329 musi me blogile.

%d bloggers like this: